SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
SAPPHIRE BLACK/ANTHRACITE
• True Ladies Cut & Style
• 600 Denier H/D Abrasion resistant material with double stitched main seams
• 150g (Super-Warmth) Thermal lining (Removable)
• 100% breathable and 100% waterproof membrane (fixed)
• CE Shoulder & elbow armour (Removable) and HDF back protector
• “Original style” worn/distressed look & colour design
• Two pocket front styling
• Soft feel collar and cuffs lined (Velcro cuff closure)
• Internal security pockets
• Subtle styled night safety Reflective for night safety
• Adjustable waist and arms straps for personal fitment
• Sizes/Colours: 8 – 24
(motodrysapphire)
| SKU | motodrysapphire |
| Barcode # | MOTODRY SAPPHIRE LADIES BLACK ANTHRACITE |
| Brand | Motodry |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.006000000m3 |
| Type | Textile Jackets |

Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Bela Transformer Motorcycle Touring Jacket Black/A
From $349.00
or 4 payments of $87.25 with
Info
BGA Xena WP Ladies Motorcycle Textile Jacket Black
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
BGA Xena WP Ladies Motorcycle Textile Jacket Black
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
RST AVA CE WP Ladies Motorcycle Textile Jacket Bla
From $259.00
or 4 payments of $64.75 with
Info
Oxford Super Jeggings Ladies Motorcycle Pants Bla
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
Bering VIP R Ladies Motorcycle Leather Jacket Blac
Now from $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
Alpinestars Womens Andes Air Drystar Motorcycle Ja
From $449.00
or 4 payments of $112.25 with
Info
RST AVA CE WP Ladies Motorcycle Textile Jacket Bla
From $259.00
or 4 payments of $64.75 with
Info
Motodry Ladies Sapphire Grey All Seasons Motorcycl
From $99.00
or 4 payments of $24.75 with
Info
RST AVA CE Ladies Motorcycle Textile Jacket Black
From $259.00
or 4 payments of $64.75 with
Info
Alpinestars Stella Kira V2 Ladies Motorcycle Jacke
From $299.00
or 4 payments of $74.75 with
Info
Alpinestars Womens Eloise V2 Air Motorcycle Jacket
From $279.00
or 4 payments of $69.75 with
Info
Alpinestars Womens T SPS V2 WP Jacket Black White
From $309.00
or 4 payments of $77.25 with
Info
RST AVA WP Ladies Motorcycle Textile Jacket Silver
From $259.00
or 4 payments of $64.75 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information