SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
This may be our entry level touring boot, but is still packed with features to keep your feet protected.
Made from a microfibre construction, the boot features a SinAqua waterproof membrane for dryness and breathability.
Added to this are the integrated shin, ankle and heel protection.
The boot also features an integrated reinforced toe box and is CE certified as standard!
(AXIOMLADIES)
| SKU | AXIOMLADIES |
| Barcode # | AXIOM LADIES CE WP BOOT |
| Brand | RST |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000125000m3 |
| Type | Road Boots - RST |

Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
BGA Diva Ladies Motorcycle Leather Boots Black
From $129.00
or 4 payments of $32.25 with
Info
BGA Copper Men's Harley Premium Soft Leather Motor
From $139.00
or 4 payments of $34.75 with
Info
BGA Robin Women Kevlar Lined Motorcycle Cargo Pant
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
Falco Ladies Ayda Waterproof Leather Boots Black
From $279.00
or 4 payments of $69.75 with
Info
Falco Ayda 2 WP Ladies Motorcycle Leather Boots Br
From $329.00
or 4 payments of $82.25 with
Info
BGA Sturgis Ladies Motorcycle Leather Jacket Black
Now from $100.00
or 4 payments of $25.00 with
Info
BGA Lisa Ladies Motorcycle Leather Pants Black
From $189.00
or 4 payments of $47.25 with
Info
Falco Liberty 3 WP Ladies Motorcycle Leather Boots
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
Falco Fenix 3 Air Motorcycle Boot Black
From $199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Falco Viky WP Ladies Urban Motorcycle Leather Boot
From $349.00
or 4 payments of $87.25 with
Info
Falco Ladies Ayda Waterproof Leather Boots Black
From $279.00
or 4 payments of $69.75 with
Info
Johnny Reb Classic Ladies Short Motorcycle leather
From $199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Alpinestars Chrome WP Ladies Motorcycle Boots Blac
From $235.00
or 4 payments of $58.75 with
Info
Falco Lennox 2 Ladies Urban Motorcycle Leather Boo
From $269.00
or 4 payments of $67.25 with
Info
Falco Ayda 2 WP Ladies Motorcycle Leather Boots Br
From $329.00
or 4 payments of $82.25 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information