SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Description
Convertible and very versatile helmet with 180º rotating chin guard for excellent protection, comfort, and convenience. Shell made of LS2's KPA material for lightness and greater safety. Perfect for any type of riding and all weather conditions. Wide anti-scratch visor prepared for the anti-fog system, Pinlock Max Vision, and drop-down sun visor.
DESIGN
SAFETY
VENTILATION
COMFORT
VISOR
WHAT'S IN THE BOX
(FF906ADVANT)
| SKU | FF906ADVANT |
| Barcode # | LS2 FF906 ADVANT MATT BLACK |
| Brand | LS2 |
| Shipping Weight | 6.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.027000000m3 |
| Type | Helmets - Road LS2 |

Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Shark Evo Modular Flip Motorcycle Helmet Endless B
From $399.00
or 4 payments of $99.75 with
Info
BGA Charlie Kevlar Motorcycle Chinos Pants Black
From $169.00
or 4 payments of $42.25 with
Info
Airoh REV 19 Modular Flip Touring Helmet Black
From $529.00
or 4 payments of $132.25 with
Info
Lok-Up Accessories Multi Purpose Combination Lock
$27.00
or 4 payments of $6.75 with
Info
RXT 909 Modular Flip Motorcycle Helmet Black/White
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
RXT 918 Modular Motorcycle Flip Helmet Matt Black
From $189.00
or 4 payments of $47.25 with
Info
RXT 918 Modular Motorcycle Flip Helmet Fusion Grey
From $189.00
or 4 payments of $47.25 with
Info
Origine Logic Modular Flip Motorcycle Helmet Matt
From $199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Shark Evo ES Modular Flip Helmet Matt Black
From $449.00
or 4 payments of $112.25 with
Info
Nolan N100-6 Flip Up Modular Surveyor Motorcycle H
From $649.00
or 4 payments of $162.25 with
Info
Lok-Up Accessories Multi Purpose Combination Lock
$27.00
or 4 payments of $6.75 with
Info
RXT Safari Adventure Modular Helmet Internal Visor
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
RXT 909 Modular Flip Motorcycle Helmet Black/White
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
Airoh Mathisse II Modular Flip Touring Motorcycle
From $469.00
or 4 payments of $117.25 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information