SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Constructed from a windproof water-resistant laminate that completely eliminates convective heat loss from wind-chill.
The breathable membrane barrier retains body and wicks internal moisture via its brushed fleece interior.
Superbly comfortable with just enough stretch and recovery to allow full range of movement without restriction.
Flat seam construction is designed and fitted to layer easily. Extend your riding comfort with FREEZE-OUT technology. Here is what Motorcyclist Online and Sport Rider had to say about Freeze-Out Base Layer Apparel.
Here are also some classic Gloves Five Mustang (Black) , BGA Soft Fingerless (Black) , BGA Moose Fingerless (Baown) , BGA Moose Fingerless (Black).
Features:
(THININNERTHERMALGLOVE)
| SKU | THININNERTHERMALGLOVE |
| Barcode # | THIN INNER THERMAL GLOVES |
| Brand | Bikers Gear Australia |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000125000m3 |
| Type | Gloves |
.jpg)
Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Alpinestars J6 WP Motorcycle Shoes Black
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
BGA Trekker WP Winter Motorcycle Gloves
From $59.00
or 4 payments of $14.75 with
Info
BGA Tasker Motorcycle Leather Gloves Brown
From $59.00
or 4 payments of $14.75 with
Info
BGA Protex Motorcycle WP Rain Jacket Black
From $49.00
or 4 payments of $12.25 with
Info
BGA Oscar Short Summer Motorcycle Leather Gloves B
From $59.00
or 4 payments of $14.75 with
Info
BGA Ladies Exo Rider Kevlar Lined Protective Motor
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
RST Stunt III CE Motorcycle Leather Gloves Black
From $90.00
or 4 payments of $22.50 with
Info
BGA Bruno Motorcycle Leather Gloves Black
From $49.00
or 4 payments of $12.25 with
Info
Five Kansas WP Motorcycle Leather Gloves Black
From $129.00
or 4 payments of $32.25 with
Info
Five RFX2 Motorcycle Leather Gloves Black
From $199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
BGA Nelson Kevlar Motorcycle Leather Gloves Black
From $59.00
or 4 payments of $14.75 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information