SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Motorcycle Classic Style Matt Cordura Textile Roll Sissy Bar Luggage travel Bag
Bikers gear pleased to introduce new range of Motorcycle Touring Style Matt Cordura Roll Bag. Bag is constructed of heavy duty Water resistant Matt Cordura Fabric. Easily attaches to most sissy bars, seats and handlebars with adjustable Velcro straps or adjustable quick release straps. Bag also includes rain cover to use in any weather and with shoulder straps easy to carry anywhere.
This premium Roll Sissy Bar Bag includes all the features that you will ever need. Reflective scotch light strip in the front is great for visibility at night or during low visibility conditions, additional carrying handle to easily transport the bag with you after your ride.
Features:
Bag Dimension are:
(BG1012)
| SKU | BG1012 |
| Barcode # | 2E+12 |
| Brand | Bikers Gear Australia |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000125000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
BGA Axle WP Motorcycle Sneakers Brown
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
BGA Velocity WP Motorcycle Jacket Black
From $189.00
or 4 payments of $47.25 with
Info
BGA Tam 2pc Motorcycle Sissy Bar Bag Black
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
RXT A736 Evo Motorcycle Helmet Matte Black
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
BGA Chicane Motorcycle Vented Jacket Hi Viz
From $169.00
or 4 payments of $42.25 with
Info
BGA Blake Kevlar Protective Motorcycle Jeans Blue
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
Shad TR37 Terra Motorcycle Top Box Rear Bag Black
$559.00
or 4 payments of $139.75 with
Info
Shad TR48 Terra Motorcycle Top Box Rear Bag Silver
$550.00
or 4 payments of $137.50 with
Info
Shad TR37 Terra Motorcycle Top Box Rear Bag Silver
$499.00
or 4 payments of $124.75 with
Info
Shad TR48 Terra Motorcycle Top Box Rear Bag Black
$599.00
or 4 payments of $149.75 with
Info
BGA Castor WP Sissy Bar Motorcycle Bag Orange/Blac
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information