SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
BGA Tasker DISTRESSED Analine Leather Gloves
These gloves with elegant, classic design also vaunt a fresh and fashionable vintage look.
Roadstar gloves are particularly suited to warm, pleasant riding in Spring and Summer.
Elasticated inserts and wrist adjustment possibilities guarantee the optimum comfortable fit.
Here are also some classic Gloves BGA Trekker (Black) , BGA Volcano (Black) , BGA Rigger (Brown) , BGA Viper (Black).
Features:
(ROADSTER-BROWN)
12 Months Limited
Padded Leather Gloves
| SKU | ROADSTER-BROWN |
| Model # | Roadster |
| Brand | Bikers Gear Australia |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | Leather Gloves |
.jpg)
Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
BGA Stone Wash Kevlar Protective Motorcycle Jeans
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
BGA Avalanche WP Motorcycle Textile Jacket Black
From $179.00
or 4 payments of $44.75 with
Info
BGA Trekker WP Winter Motorcycle Gloves
From $59.00
or 4 payments of $14.75 with
Info
BGA Alpha Protective Kevlar Lined Motorcycle Hoodi
From $159.00
or 4 payments of $39.75 with
Info
BGA Volcano WP Thinsulate Leather Gloves
From $49.00
or 4 payments of $12.25 with
Info
BGA Velocity WP Motorcycle Jacket Black
From $189.00
or 4 payments of $47.25 with
Info
BGA Copper Men's Harley Premium Soft Leather Motor
From $129.00
or 4 payments of $32.25 with
Info
BGA Robin Kevlar Lined Motorcycle Cargo Pants Blac
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
Alpinestars SMX Z Motorcycle Gloves White/Red
From $119.00
or 4 payments of $29.75 with
Info
BGA Tour Air Soft Leather Motorcycle Gloves
From $59.00
or 4 payments of $14.75 with
Info
RST Ventilator X CE Vented Motorbike Gloves Black
From $90.00
or 4 payments of $22.50 with
Info
Five TFX 3 Airflow Motorcycle Leather Gloves Black
From $109.00
or 4 payments of $27.25 with
Info
Biltwell Work 2.0 Soft Leather Motorcycle Gloves B
From $84.00
or 4 payments of $21.00 with
Info
Alpinestars Hyde XT Drystar XF Motorcycle Gloves B
From $140.00
or 4 payments of $35.00 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information