SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Constructed from a windproof water-resistant laminate that completely eliminates convective heat loss from wind-chill.
The breathable membrane barrier retains body and wicks internal moisture via its brushed fleece interior.
Superbly comfortable with just enough stretch and recovery to allow full range of movement without restriction.
Flat seam construction is designed and fitted to layer easily. Extend your riding comfort with FREEZE-OUT technology. Here is what Motorcyclist Online and Sport Rider had to say about Freeze-Out Base Layer Apparel.
Here are also some classic Gloves Five Mustang (Black) , BGA Soft Fingerless (Black) , BGA Moose Fingerless (Baown) , BGA Moose Fingerless (Black).
Features:
(THININNERTHERMALGLOVE)
| SKU | THININNERTHERMALGLOVE |
| Barcode # | THIN INNER THERMAL GLOVES |
| Brand | Bikers Gear Australia |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000125000m3 |
| Type | Gloves |
.jpg)
Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Alpinestars J6 WP Motorcycle Shoes Black
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
BGA Tasker Motorcycle Leather Gloves Brown
From $59.00
or 4 payments of $14.75 with
Info
BGA Protex Motorcycle WP Rain Jacket Black
From $49.00
or 4 payments of $12.25 with
Info
BGA Ladies Exo Rider Kevlar Lined Protective Motor
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
HUFS Leather Cruiser Gloves Charcoal Grey
From $30.00
or 4 payments of $7.50 with
Info
HUFS Leather Cruiser Gloves Vintage Brown
From $30.00
or 4 payments of $7.50 with
Info
BGA Rigger Motorcycle Leather Gloves Black
From $49.00
or 4 payments of $12.25 with
Info
Five RFX3 Motorcycle Leather Gloves Black/White
From $179.00
or 4 payments of $44.75 with
Info
Alpinestars Jet Road Goretex Motorcycle Gloves Bla
From $229.00
or 4 payments of $57.25 with
Info
BGA Meldan Motorcycle Leather Gloves Black
From $59.00
or 4 payments of $14.75 with
Info
BGA Rigger Motorcycle Leather Gloves Black
From $49.00
or 4 payments of $12.25 with
Info
BGA MIG Soft Fit Leather Motorcycle Gloves
From $69.00
or 4 payments of $17.25 with
Info
Five RFX4 Evo Motorcycle Leather Gloves Black/Red/
From $135.00
or 4 payments of $33.75 with
Info
Alpinestars Crestone Goretex Insulated Gloves Blac
From $150.00
or 4 payments of $37.50 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information