SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Airoh Spark Rise Helmet
With the Spark full-face helmet made of HRT (High Resistant Thermoplastic) with its aggressive and aerodynamic design, you will feel perfectly in your element in any situation with asphalt under your wheels. The Spark was designed in the wind tunnel and developed in two different outer shell sizes. This helmet is designed to ignite the desire to ride a motorcycle. An extra wide visor, integrated sun visor, Bluetooth preparation, wind deflector and a built-in pinlock visor complete the helmet's features.
Features:
Specifications:
Contents:
(AIROHSCALEHELMET)
| SKU | AIROHSCALEHELMET |
| Barcode # | AIROH SPARK SCAL BLACK MOTORCYCLE WITH INTERNAL VISOR |
| Brand | Airoh |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
| Shipping Width | 0.290m |
| Shipping Height | 0.310m |
| Shipping Length | 0.370m |
| Type | Helmets - Road Airoh |

Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
RXT A736 Evo Motorcycle Helmet Matte Black
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
Shark Evo ES Modular Flip Helmet Matt Black
From $449.00
or 4 payments of $112.25 with
Info
Johnny Reb Burke Open Face Helmet - Gloss Black Br
From $129.00
or 4 payments of $32.25 with
Info
Rjays Apex III Ignite Motorcycle Helmet White/Blac
From $139.00
or 4 payments of $34.75 with
Info
Airoh Spark Motorcycle Helmet with Internal Visor
From $339.00
or 4 payments of $84.75 with
Info
Suomy Track-1 E06 Full Face Helmet Gunmetal Red
From $499.00
or 4 payments of $124.75 with
Info
Nolan N808 Wanted White Black Red Silver Motorcycl
From $409.00
or 4 payments of $102.25 with
Info
Nolan X903 Full Face Intrigo Grey Black Carbon Hel
From $1,039.00
or 4 payments of $259.75 with
Info
Airoh Connor ECE 2206 Matt Black Motorcycle Helmet
From $199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Shark Ridill 2 Lexan Motorcycle Helmet Internal Su
From $269.00
or 4 payments of $67.25 with
Info
Airoh Spark Motorcycle Helmet with Internal Visor
From $339.00
or 4 payments of $84.75 with
Info
Nolan N60-6 Sport Outset Motorcycle Helmet Flat Bl
From $345.00
or 4 payments of $86.25 with
Info
Suomy TX Pro Advance Full Face Helmet E06 Red
From $629.00
or 4 payments of $157.25 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information