SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
The Urban Air 3 Mesh glove is CE Certified to Level 1 KP. Made from mesh with a polyester lining, this glove offers supreme ventilation.
Protection comes in the form of TPU on the knuckle, TPR on the fingers and memory foam thumb and full grain double layer leather palm.
This is further supported by the smart touch leather on the index finger, pre-curved fingers and a hook and loop strap closure - perfect for summer riding.
(RSTURBANAIR3LADIES)
| SKU | RSTURBANAIR3LADIES |
| Barcode # | URBAN AIR 3 LADIES CE VENT GLV |
| Brand | RST |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000125000m3 |
| Type | Gloves - RST |
.jpg)
Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
BGA Speed WP Motorcycle Cargo Pants Black
From $169.00
or 4 payments of $42.25 with
Info
Motodry Clio Ladies Summer Motorcycle Leather Glov
From $59.95
or 4 payments of $14.99 with
Info
Falco Fenix 3 Air Motorcycle Boot Black
From $199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Falco Liberty 3 WP Ladies Motorcycle Leather Boots
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
Bela Transformer Adventure Touring Motorcycle Pant
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
RST Pilot Evo Air CE Vented Motorcycle Jacket Blac
From $189.00
or 4 payments of $47.25 with
Info
Alpinestars Womens Dyno Leather Motorcycle Glove B
From $109.00
or 4 payments of $27.25 with
Info
Five WFX3 WP Ladies Motorcycle Leather Gloves Blac
From $89.00
or 4 payments of $22.25 with
Info
Alpinestars REEF 2 Womens Summer Light Motorcycle
From $65.00
or 4 payments of $16.25 with
Info
Five RS3 Ladies Urban Motorcycle Leather Gloves Bl
From $70.00
or 4 payments of $17.50 with
Info
Five WFX Skin Evo Goretex WP Ladies Motorcycle Glo
From $139.00
or 4 payments of $34.75 with
Info
Five Kansas Ladies Motorcycle Leather Gloves Black
From $119.00
or 4 payments of $29.75 with
Info
Alpinestars Womens SMX 2 Air Carbon V2 Sports Glov
From $120.00
or 4 payments of $30.00 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information