SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Start enjoying your ride with this helmet made of KPA that provides lightness and safety. Adjustable and removable peak. Wide anti-scratch visor prepared for the anti-fog system, Pinlock Max Vision, and drop-down sun visor.
DESIGN
SAFETY
VENTILATION
COMFORT
VISOR
(MX702MATT)
| SKU | MX702MATT |
| Barcode # | LS2 MX702 PIONEER II ADVENTURE |
| Brand | LS2 |
| Shipping Weight | 6.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.027000000m3 |
| Type | Helmets - Road LS2 |

Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
RXT A736 Evo Motorcycle Helmet Matte Black
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
MotoDry Hoodie Protective Kevlar lined Motorcycle
From $189.00
or 4 payments of $47.25 with
Info
BGA Tasker Motorcycle Leather Gloves Black
From $59.00
or 4 payments of $14.75 with
Info
RXT Safari Adventure Modular Helmet Internal Visor
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
Shark Evo Modular Flip Motorcycle Helmet Endless B
From $399.00
or 4 payments of $99.75 with
Info
RST Paragon Pro Series WP Motorcycle Touring Jacke
From $449.00
or 4 payments of $112.25 with
Info
RST Frontline WP Motorcycle Jacket Black
From $285.00
or 4 payments of $71.25 with
Info
Nolan N40-5 GT Multi Config Classic Motorcycle Hel
From $399.00
or 4 payments of $99.75 with
Info
Nolan N70-2 X Adventure Motorcycle Helmet Flat Bla
From $519.00
or 4 payments of $129.75 with
Info
Airoh Bandit Adventure Motorcycle Helmet Gloss Whi
From $449.00
or 4 payments of $112.25 with
Info
Airoh Bandit Adventure Motorcycle Helmet Horn Oran
From $449.00
or 4 payments of $112.25 with
Info
LS2 MX702 Pioneer II Adventure Motorbike Helmet Na
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
Nolan N70-2 X Adventure Motorcycle Helmet Metal Wh
From $519.00
or 4 payments of $129.75 with
Info
Airoh Commander 2 Reveal Blue Adventure Motorcycle
From $719.00
or 4 payments of $179.75 with
Info
Kabuto Geosys GT Beat Adventure Helmet Black Red
From $849.00
or 4 payments of $212.25 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information