SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
CAPTURE THE MOMENT
Enjoy the moment, seize the day, let your body and mind travel freely and focus exclusively on the road ahead.
Bandit is an extremely versatile product that can be used with or without a peak, depending on your travel needs.
It’s a 2-in-1 helmet that lets you always be ready and responsive to face any adventure in complete safety, without compromising on aesthetics thanks to its captivating style and unique design.
FEATURES:
(BANDITSPICY)
| SKU | BANDITSPICY |
| Barcode # | AIROH BANDIT SPICY ADV HELMET |
| Brand | Airoh |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.027000000m3 |
| Type | Helmets - Road Airoh |

Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
BGA Axle WP Motorcycle Sneakers Black
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
Nolan N70-2 X Adventure Motorcycle Helmet Metal Wh
From $519.00
or 4 payments of $129.75 with
Info
Nolan N70-2 X Adventure Motorcycle Helmet Flat Bla
From $519.00
or 4 payments of $129.75 with
Info
Nolan N70-2 X Adventure Earthquake Motorcycle Helm
From $600.00
or 4 payments of $150.00 with
Info
LS2 MX702 Pioneer II Adventure Motorbike Helmet Na
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
Airoh Bandit Adventure Motorcycle Helmet Matt Blac
From $429.00
or 4 payments of $107.25 with
Info
Nolan N70-2 X Adventure Motorcycle Helmet Metal Wh
From $519.00
or 4 payments of $129.75 with
Info
Nolan N70-2 X Adventure Earthquake Motorcycle Helm
From $600.00
or 4 payments of $150.00 with
Info
Kabuto Geosys GT Beat Adventure Helmet Matt Black
From $849.00
or 4 payments of $212.25 with
Info
Nolan N40-5 Open Face with Peak Motorcycle Helmet
From $345.00
or 4 payments of $86.25 with
Info
Airoh Commander 2 E06 Motorcycle Helmet Matt Black
From $649.00
or 4 payments of $162.25 with
Info
Kabuto Geosys GT Beat Adventure Helmet Black Red
From $849.00
or 4 payments of $212.25 with
Info
Nolan N70-2 X Adventure Stunner Motorcycle Helmet
From $600.00
or 4 payments of $150.00 with
Info
Airoh Bandit Adventure Motorcycle Helmet Horn Oran
From $449.00
or 4 payments of $112.25 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information