SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Description
Sport helmet with a modern design to enjoy both on city roads and highways. Its carbon fibre provides extraordinary lightness and resistance. Excellent dynamic flow-through ventilation. Wide anti- scratch visor prepared for the anti-fog system, Pinlock Max Vision, and drop-down sun visor for greater safety.
SPECIFICATIONS
SAFETY
VENTILATION
COMFORT
VISOR
(FF811CARBON)
| SKU | FF811CARBON |
| Barcode # | LS2 FF811 VECTOR II CARBON BLACK |
| Brand | LS2 |
| Shipping Weight | 2.5000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.027000000m3 |
| Type | Helmets - Road LS2 |

Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
BGA Axle WP Motorcycle Sneakers Brown
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
Alpinestars Fastback 2 Drystar WP Motorcycle Boots
From $265.00
or 4 payments of $66.25 with
Info
Airoh Valor Akuna Motorcycle Helmet Black Yellow C
Now from $99.00
or 4 payments of $24.75 with
Info
Airoh Valor Titan Motorcycle Helmet Matt Gold Clea
Now from $99.00
or 4 payments of $24.75 with
Info
Airoh Spark Motorcycle Helmet with Internal Visor
From $339.00
or 4 payments of $84.75 with
Info
KYT NZ Race Carbon Competition Full Face Helmet Ma
From $549.00
or 4 payments of $137.25 with
Info
Biltwell Gringo SV ECE Retro Motorcycle Helmet Met
From $449.00
or 4 payments of $112.25 with
Info
KYT R2R Full Face Motorcycle Helmet Matt Black
From $279.00
or 4 payments of $69.75 with
Info
LS2 FF808 Stream II Motorbike Helmet White
From $179.00
or 4 payments of $44.75 with
Info
Rjays Apex III Ignite Motorcycle Helmet Black/Grey
From $99.00
or 4 payments of $24.75 with
Info
RXT A736 Evo Internal Visor Motorcycle Helmet Pink
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
RXT A736 Evo Internal Visor Motorcycle Helmet Flur
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
Airoh J110 Urban Cruiser Modular Motorcycle Helmet
From $399.00
or 4 payments of $99.75 with
Info
Biltwell Lane Splitter 2206 Urban Cruiser Motorcyc
From $449.00
or 4 payments of $112.25 with
Info
Bell Eliminator Motorcycle Helmet Black
From $549.00
or 4 payments of $137.25 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information