SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
or 4 payments of $24.75 with
Info
Sharp, edgy and energetic design. The demanding rider who relies on racing helmets need look no further, because here is Valor! The shell in HRT (High Resistant Thermoplastic) is designed in two sizes to perfectly fit any shape and draws its inspiration from the
Speed, while its embellishments express dynamism and personality. An integrated ventilation system with eight zones, an extra wide visor, Pinlock preparation and a wind deflector complete the features of a product that is absolutely worth it.
Features:
Specifications:
Contents:
(VALORTITAN)
| SKU | VALORTITAN |
| Barcode # | AIROH VALOR TITAN HELMET |
| Brand | Airoh |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Shipping Cubic | 0.012500000m3 |
| Type | Helmets - Road Airoh |

Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
BGA Blake Kevlar Protective Motorcycle Jeans Blue
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
BGA Aero Leather Motorcycle Vest Black/Yellow
From $129.00
or 4 payments of $32.25 with
Info
BGA Victor Kevlar Stretch Motorcycle Jeans Black
From $169.00
or 4 payments of $42.25 with
Info
BGA Baron Diamond Soft Leather Motorcycle Jacket C
From $199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
HUFS Leather Cruiser Gloves Vintage Brown
From $30.00
or 4 payments of $7.50 with
Info
BGA Apex Kevlar Protective Motorcycle T-Shirt Blac
From $139.00
or 4 payments of $34.75 with
Info
BGA Tam 2pc Motorcycle Sissy Bar Bag Black
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
BGA Crocodile Pattern Suede Leather Motorcycle Ves
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
Eleveit Freeride WP Motorcycle Leather Boots Brown
From $99.00
or 4 payments of $24.75 with
Info
Eldorado ST 13 Motorcycle Leather Gloves Bronze
From $30.00
or 4 payments of $7.50 with
Info
LS2 FF396 Thunderbolt Blue White Helmet XS / Youth
$99.00
or 4 payments of $24.75 with
Info
HUFS Leather Cruiser Gloves Vintage Brown
From $30.00
or 4 payments of $7.50 with
Info
Buse Paragon WP Motorcycle Touring Boots Black
Now from $99.00
or 4 payments of $24.75 with
Info
BGA Canvas Men Leather Motorcycle Jacket Black/Gra
Now from $99.00
or 4 payments of $24.75 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information