SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
WIND-DRIVEN
Modelled taking inspiration from the wind, Connor will be able to accompany you to any place you need or want to reach.
Sharp lines, captivating graphics and race-oriented equipment make it the must-have of the season.
The three different shells, an innovative ventilation system, designed inside the wind tunnel, emphasize the rider’s comfort leaving him free to be guided by the wind and fully enjoy the journey.
Inside The Box: Stopwind
(CONNORANTHRACITE)
| SKU | CONNORANTHRACITE |
| Barcode # | AIROH CONNOR ANTHACITE HELMET |
| Brand | AIROH |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.012000000m3 |
| Type | Helmets - Airoh |

Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Biltwell Lane Splitter Motorcycle Helmet Gloss Bla
From $399.00
or 4 payments of $99.75 with
Info
Airoh REV 19 Modular Flip Touring Helmet Black
From $529.00
or 4 payments of $132.25 with
Info
RST Frontline WP Motorcycle Jacket Black
From $285.00
or 4 payments of $71.25 with
Info
Kabuto Hikari Japanese Made Helmet with Internal V
Now from $100.00
or 4 payments of $25.00 with
Info
RXT A736 Evo Internal Visor Motorcycle Helmet Grey
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
Biltwell Lane Splitter Motorcycle Helmet Factory B
From $399.00
or 4 payments of $99.75 with
Info
RXT A736 Evo Internal Visor Motorcycle Helmet Flur
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
Suomy Track-1 E06 Reaction Red Helmet
From $509.00
or 4 payments of $127.25 with
Info
KYT R2R Concept Motorcycle Helmet Matt Black Yello
From $299.00
or 4 payments of $74.75 with
Info
Nolan N60-6 Sport Outset Motorcycle Helmet Flat Bl
From $345.00
or 4 payments of $86.25 with
Info
Airoh GP550 S Challenge Black Grey Matt Motorcycle
From $649.00
or 4 payments of $162.25 with
Info
Origine Vega Classic Retro FG Motorcycle Helmet Ma
From $259.00
or 4 payments of $64.75 with
Info
AGV K1 Dreamtime Motorcycle Helmet XSmall SALE
$189.00
or 4 payments of $47.25 with
Info
KYT TT Revo Bayliss Replica Motorcycle Helmet
From $189.00
or 4 payments of $47.25 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information