SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
FALCO's focus is on quality and the main goal is to create products that meet customer expectations in every way. guided by passion to be optimally equipped on 2 wheels.
Features:
(FALCOVIKYBLACK)
12 Months
CE Approved
| SKU | FALCOVIKYBLACK |
| Barcode # | FALCO VIKY BLACK |
| Brand | Falco Boots |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.004000000m3 |
| Type | Road Boots - Falco |

Oooh Yes!!
By: Deanna on 9 August 2023Just got my Falco Viky boots...super comfortable and true to sizing. I usually fit a 39 with an average width foot and got the 40 as I need to pop heel risers in them for a bit of extra height. Perfect!! Good width across the ball of the foot. Really grippy soles. Can't wait to take these babies for a spin!!!
(5)
Alpinestars J6 WP Motorcycle Shoes Black
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
Falco Kaspar Motorcycle Leather Boots Black
From $299.00
or 4 payments of $74.75 with
Info
Falco Ladies Ayda Waterproof Leather Boots Black
From $279.00
or 4 payments of $69.75 with
Info
BGA Storm Ladies Kevlar Stretch Motorcycle Jeans B
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
BGA Ladies Exo Rider Kevlar Lined Protective Motor
From $139.00
or 4 payments of $34.75 with
Info
BGA Ladies Daisy Boot Cut Motorcycle Kevlar Jeans
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
Falco Misty WP Ladies Motorcycle Leather Boots Gre
From $329.00
or 4 payments of $82.25 with
Info
Falco Misty WP Ladies Motorcycle Leather Boots Bla
From $329.00
or 4 payments of $82.25 with
Info
Falco Misty WP Ladies Motorcycle Leather Boots Gre
From $329.00
or 4 payments of $82.25 with
Info
Falco Lennox 2 Ladies Urban Motorcycle Leather Boo
From $269.00
or 4 payments of $67.25 with
Info
Falco Viky WP Ladies Urban Motorcycle Leather Boot
From $349.00
or 4 payments of $87.25 with
Info
Alpinestars Chrome WP Ladies Motorcycle Boots Blac
From $235.00
or 4 payments of $58.75 with
Info
Falco Ladies Ayda Waterproof Leather Boots Black
From $279.00
or 4 payments of $69.75 with
Info
Alpinestars SMX 1R V2 Ladies Motorcycle Leather Bo
From $225.00
or 4 payments of $56.25 with
Info
Falco Zarah WP Ladies Motorcycle Leather Boots Cam
From $279.00
or 4 payments of $69.75 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information