SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
The ST-13 cafe style rigger motorbike gloves have been specifically designed to be used in warmer weather with heavy retro styling.
Constructed from top grain cow-hide with pre-curved ergonomic fit allows the ST-13 to be comfortable form the first time you ride.
Here are some classic Gloves BGA Rigger (Black) , RST Cruz (Black) , Eldorado ST 13 (Bronze).
Features:
(ELDORADOST13BLK)
| SKU | ELDORADOST13BLK |
| Barcode # | ELDORADO ST13 SOFT LEATHER CRUISER MOTORCYCLE GLOVES |
| Brand | Eldorado Helmets |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000125000m3 |
| Type | Gloves - Eldorado |
.jpg)
Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
BGA Fusion Ladies Motorcycle Leather Gloves Black
From $49.00
or 4 payments of $12.25 with
Info
BGA Brown Rigger 2.0 Motorcycle Gloves
From $39.00
or 4 payments of $9.75 with
Info
Biltwell Moto Motorcycle Textile Gloves Black
From $45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info
BGA Aero Leather Motorcycle Vest Black/Orange
From $129.00
or 4 payments of $32.25 with
Info
BGA Tasker Motorcycle Leather Gloves Black
From $59.00
or 4 payments of $14.75 with
Info
BGA Oscar Short Summer Motorcycle Leather Gloves B
From $59.00
or 4 payments of $14.75 with
Info
Voyager 3 H2Out Motorcycle Textile Jacket Black/Gr
From $250.00
or 4 payments of $62.50 with
Info
BGA Fury Zip Ladies Motorcycle Leather Vest Black
From $109.00
or 4 payments of $27.25 with
Info
Oxford Melbourne 3 WP Motorcycle Textile Jacket Bl
Now from $100.00
or 4 payments of $25.00 with
Info
BGA Canvas Men Leather Motorcycle Jacket Black/Gra
Now from $99.00
or 4 payments of $24.75 with
Info
Kabuto Hikari Japanese Made Helmet with Internal V
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Velocity HV 2PC Winter Suit Combo Value Pack Sale
From $299.00
or 4 payments of $74.75 with
Info
Airoh Valor Ribs Motorcycle Helmet Matt Clearance
Now $99.00
or 4 payments of $24.75 with
Info
Bela Black Grey 2PC Adventure Suit Combo Value Sal
From $498.00
or 4 payments of $124.50 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information