SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
The new Holton leather motorbike gloves have been specifically designed with heavy retro styling similar to a rigger glove.
Constructed from top grain cow-hide with ergonomic fit allows the Holton to be comfortable form the first time you ride.
Features:
(HoltonGlove)
| SKU | HoltonGlove |
| Barcode # | BGA HOLTON SOFT LEATHER GLOVE |
| Brand | Bikers Gear Australia |
| Shipping Weight | 0.8000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
| Type | Gloves |
139897
Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
BGA Robin Women Kevlar Lined Motorcycle Cargo Pant
From $139.00
or 4 payments of $34.75 with
Info
BGA Hydra Inner Thermal Liner Motorcycle Gloves bl
From $19.00
or 4 payments of $4.75 with
Info
BGA Viserion Short WP Motorcycle Gloves Black
From $59.00
or 4 payments of $14.75 with
Info
Eldorado ST 13 Motorcycle Leather Gloves Black
From $30.00
or 4 payments of $7.50 with
Info
Eldorado ST 13 Motorcycle Leather Gloves Bronze
From $30.00
or 4 payments of $7.50 with
Info
RST Axiom WP Motorcycle Leather Gloves Black
From $72.00
or 4 payments of $18.00 with
Info
BGA Tour Air Soft Leather Motorcycle Gloves
From $59.00
or 4 payments of $14.75 with
Info
Alpinestars GP Tech V2 Motorcycle Gloves Black Flu
From $459.00
or 4 payments of $114.75 with
Info
Five RFX2 Motorcycle Leather Gloves Black
From $199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Five RFX4 Evo Motorcycle Leather Gloves Black/Red/
From $135.00
or 4 payments of $33.75 with
Info
BGA Meldan Motorcycle Leather Gloves Black
From $59.00
or 4 payments of $14.75 with
Info
Alpinestars GP Pro R4 Leather Sport Gloves Black W
From $379.00
or 4 payments of $94.75 with
Info
Alpinestars SMX Z Motorcycle Gloves White/Red
From $119.00
or 4 payments of $29.75 with
Info
BGA STR WP Sports Motorcycle Gloves
From $59.00
or 4 payments of $14.75 with
Info
Five 5 TFX 1 Goretex WP Motorcycle Gloves Black/Gr
From $289.00
or 4 payments of $72.25 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information