SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
or 4 payments of $24.75 with
Info
Sharp, angular and energetic design. The demanding rider who relies on sporty helmets without wanting to spend a fortune, need look no further. Because here is the Valor: the shell in HRT (High Resistant Thermoplastic) has been designed in two sizes to adapt perfectly to a wide range of head shapes and draws its inspiration from speed, while its ornaments express dynamism and personality. An integrated ventilation system with eight zones, an extra wide visor, pinlock preparation and a wind deflector complete the features of a great product.
Features:
Specifications:
Contents:
(AIROHVALORAKUNAYELLOW)
| SKU | AIROHVALORAKUNAYELLOW |
| Barcode # | AIROH VALOR AKUNA YELLOW HELMET |
| Brand | Airoh |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.290m |
| Shipping Height | 0.310m |
| Shipping Length | 0.370m |
| Shipping Cubic | 0.000125000m3 |
| Type | Helmets - Road Airoh |

Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
BGA Engineer Motorcycle Leather Boots Black
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
BGA Axle WP Motorcycle Sneakers Brown
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
BGA Exo Rider Kevlar Lined Protective Motorcycle S
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
BGA Chicane Motorcycle Vented Jacket Hi Viz
From $169.00
or 4 payments of $42.25 with
Info
Origine Strada Motorcycle Helmet Matt Black
From $129.00
or 4 payments of $32.25 with
Info
BGA Robin Kevlar Lined Motorcycle Cargo Pants Blac
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
Biltwell Moto Motorcycle Textile Gloves Black
From $46.00
or 4 payments of $11.50 with
Info
Voyager 3 H2Out Motorcycle Textile Jacket Black/Gr
From $250.00
or 4 payments of $62.50 with
Info
Bela Blue Grey 2PC Adventure Suit Combo Value Sale
From $498.00
or 4 payments of $124.50 with
Info
LS2 FF390 Breaker White Red Helmet XS / Youth XL C
$99.00
or 4 payments of $24.75 with
Info
BGA Crocodile Pattern Suede Leather Motorcycle Ves
Now from $100.00
or 4 payments of $25.00 with
Info
Eldorado ST 13 Motorcycle Leather Gloves Black
From $30.00
or 4 payments of $7.50 with
Info
BGA Crocodile Pattern Leather Motorcycle Vest Gree
Now from $100.00
or 4 payments of $25.00 with
Info
BGA Crocodile Pattern Leather Motorcycle Vest Gree
Now from $100.00
or 4 payments of $25.00 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information