SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
WIND-DRIVEN
Modelled taking inspiration from the wind, Connor will be able to accompany you to any place you need or want to reach.
Sharp lines, captivating graphics and race-oriented equipment make it the must-have of the season.
The three different shells, an innovative ventilation system, designed inside the wind tunnel, emphasize the rider’s comfort leaving him free to be guided by the wind and fully enjoy the journey.
Inside The Box: Stopwind
(CONNORSAMURAI)
| SKU | CONNORSAMURAI |
| Barcode # | AIROH CONNOR DESPERADO ORANGE MATT S |
| Brand | Airoh |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Type | Helmets - Road Airoh |

Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Rjays Apex III Ignite Motorcycle Helmet White/Blac
From $139.00
or 4 payments of $34.75 with
Info
Kabuto Hikari Japanese Made Helmet with Internal V
From $199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Airoh Valor Titan Motorcycle Helmet Matt Gold Clea
From $225.00
or 4 payments of $56.25 with
Info
Airoh Connor ECE 2206 Matt Black Motorcycle Helmet
From $199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Kabuto Hikari Truth Japanese Helmet Internal Visor
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
RXT Street 2 Evil Venom Motorcycle Helmet Gloss Bl
From $139.00
or 4 payments of $34.75 with
Info
RXT Street 2 Motorbike Helmet Matt Carbon Black/Bl
From $119.00
or 4 payments of $29.75 with
Info
Shark Skwal i3 Rhad Motorcycle Helmet White
From $449.00
or 4 payments of $112.25 with
Info
Airoh J110 Urban Cruiser Modular Motorcycle Helmet
From $399.00
or 4 payments of $99.75 with
Info
Biltwell Gringo SV ECE Retro Motorcycle Helmet Glo
From $449.00
or 4 payments of $112.25 with
Info
LS2 FF808 Stream II Motorbike Helmet White
From $179.00
or 4 payments of $44.75 with
Info
Biltwell Gringo S 2206 Classic Vintage Style Motor
From $379.00
or 4 payments of $94.75 with
Info
Bell Eliminator Motorcycle Helmet Matt Black
From $549.00
or 4 payments of $137.25 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information