SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Introducing the new Roadster II boot. Like the original Roadster Boot, this motorcycle boot is styled like a traditional leather lace-up work boot but designed for riding in too.
The RST Roadster is the perfect combination with a pair of Aramid motorcycle jeans for a great-looking leather motorcycle boot that look like a casual mens boot!
Here are also some classic motorbike leather boots Johnny Reb Rumble II (Tan), Johnny Reb Rumble II (Black), RST Roadster II WP(Black) , Falco Aviator WP (Black).
ARMOUR
CONSTRUCTION
FEATURES AND BENEFITS
(ROADSTERIIBROWN)
| SKU | ROADSTERIIBROWN |
| Barcode # | ROADSTER II CLASSIC WATERPROOF BOOT BROWN |
| Brand | RST |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.330m |
| Shipping Height | 0.110m |
| Shipping Length | 0.360m |
| Shipping Cubic | 0.000125000m3 |
| Type | Road Boots - RST |

Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
BGA Engineer Motorcycle Leather Boots Black
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
Falco Ranger 1 WP Motorcycle Boots Black
From $349.00
or 4 payments of $87.25 with
Info
BGA Axle WP Motorcycle Sneakers Brown
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
2PC SISSY BAR BAG CORD PLAIN SIDE OPEN
$189.00
or 4 payments of $47.25 with
Info
BGA Climate Men Motorcycle Full Kevlar Leggings
From $199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Johnny Reb Brutal Motorcycle Leather Boots Black
From $219.00
or 4 payments of $54.75 with
Info
Biltwell Moto Motorcycle Textile Gloves Black
From $45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info
Falco Kaspar Motorcycle Leather Boots Brown
From $299.00
or 4 payments of $74.75 with
Info
Johnny Reb Men's Classic Motorcycle Boots Black
From $199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
BGA Engineer Motorcycle Leather Boots Black
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
BGA Rebel Short Motorcycle Leather Boots Black
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
Falco Gordon 2 Heritage Motorcycle Boots Black
From $379.00
or 4 payments of $94.75 with
Info
Falco Kaspar Motorcycle Leather Boots Brown
From $299.00
or 4 payments of $74.75 with
Info
Alpinestars Chrome Urban Motorcycle Shoes Black
From $179.00
or 4 payments of $44.75 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information