SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Introducing the new Roadster II boot. Like the original Roadster Boot, this motorcycle boot is styled like a traditional leather lace-up work boot but designed for riding in too.
The RST Roadster is the perfect combination with a pair of Aramid motorcycle jeans for a great-looking leather motorcycle boot that look like a casual mens boot!
Here are also some classic motorbike leather boots Johnny Reb Rumble II (Tan), Johnny Reb Rumble II (Black), RST Roadster II WP (Brown), Falco Aviator WP (Black).
ARMOUR
CONSTRUCTION
FEATURES AND BENEFITS
(ROADSTERIIBLACK)
| SKU | ROADSTERIIBLACK |
| Barcode # | ROADSTER II CLASSIC WATERPROOF BOOT BLACK |
| Brand | RST |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.330m |
| Shipping Height | 0.110m |
| Shipping Length | 0.360m |
| Shipping Cubic | 0.000125000m3 |
| Type | Road Boots - RST |

Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Falco Ranger 1 WP Motorcycle Boots Black
From $349.00
or 4 payments of $87.25 with
Info
Falco Kaspar Motorcycle Leather Boots Brown
From $299.00
or 4 payments of $74.75 with
Info
Falco Kaspar Motorcycle Leather Boots Black
From $299.00
or 4 payments of $74.75 with
Info
BGA Sturgis Motorcycle Leather Jacket Black
From $299.00
or 4 payments of $74.75 with
Info
Falco Patrol WP Motorcycle Leather Boots Black
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
Alpinestars J6 WP Motorcycle Boots Black/White
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
Falco Patrol Urban WP Motorcycle Leather Boots Bro
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
Falco Ranger 1 WP Motorcycle Boots Brown
From $349.00
or 4 payments of $87.25 with
Info
Alpinestars RT-8 Gore-Tex WP Motorcycle Boots Blac
From $425.00
or 4 payments of $106.25 with
Info
RST Pathfinder Sympatex WP Motorcycle Boots Black
From $279.00
or 4 payments of $69.75 with
Info
Alpinestars J6 WP Motorcycle Boots Black/White
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
RST Roadster II WP Motorcycle Leather Boots Brown
From $225.00
or 4 payments of $56.25 with
Info
Falco Liberty 3 WP Motorcycle Leather Boots Black
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
Falco Lennox 2 Urban Motorcycle Boots Black
From $269.00
or 4 payments of $67.25 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information