SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
The 3rd generation of the popular Roadster boot demonstrates the constant striving for improvement for which RST is known.
A visual update is combined with an improved nubuck leather outer garment, a side zipper for easier entry, an improved sole and a more comfortable insole.
All these new developments on the Roadster boot show a big step forward from the previous generation.
Available in the colours Black and Brown, pair the Roadster 3 boot with an RST jeans and a classic leather jacket for the ultimate vintage look with state-of-the-art protection and performance.
(ROADSTER3Black)
| SKU | ROADSTER3Black |
| Barcode # | ROADSTER II CLASSIC WATERPROOF BOOT BLACK |
| Brand | RST |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.330m |
| Shipping Height | 0.110m |
| Shipping Length | 0.360m |
| Shipping Cubic | 0.000125000m3 |
| Type | Road Boots - RST |

Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
BGA Engineer Motorcycle Leather Boots Black
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
Falco Ranger 1 WP Motorcycle Boots Black
From $349.00
or 4 payments of $87.25 with
Info
BGA Axle WP Motorcycle Sneakers Black
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
Falco Kaspar Motorcycle Leather Boots Brown
From $299.00
or 4 payments of $74.75 with
Info
BGA Rebel Short Motorcycle Leather Boots Black
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
Falco Patrol WP Motorcycle Leather Boots Black
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
Falco Patrol Urban WP Motorcycle Leather Boots Bro
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
Alpinestars Chrome Urban Motorcycle Shoes Black
From $179.00
or 4 payments of $44.75 with
Info
RST Frontier CE Motorcycle Sneaker Black / Red
From $135.00
or 4 payments of $33.75 with
Info
Alpinestars Primer Motorcycle Sneakers Black
Now from $219.00
or 4 payments of $54.75 with
Info
Falco Gordon WP Motorcycle Leather Boots Black
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
Falco Fenix 3 Air Motorcycle Boot Black
From $199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Alpinestars J6 WP Motorcycle Shoes Black
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information