SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
RST’s laminated mid-length jacket.
The Paveway fits in between the traditional ¾ length touring garment and short sports garment, a truly unique offering.
The jacket utilises RST’s SinAqua Pro laminated technology in a mid-length jacket that is ultra-versatile.
There are a number of pairing options with the Paveway; either the Commander laminated jeans, regular jeans, or any other textile jeans in the RST collection.
ARMOUR
CONSTRUCTION
FEATURES
(RSTPAVEWAY)
| SKU | RSTPAVEWAY |
| Barcode # | RST PRO SERIES PAVEWAY CE WP JACKET |
| Brand | RST |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.009000000m3 |
| Type | Textile Jackets |

Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Merlin Edale Waxed Cotton Motorcycle Textile Jacke
From $529.00
or 4 payments of $132.25 with
Info
RST Paragon Pro Series WP Motorcycle Touring Jacke
From $449.00
or 4 payments of $112.25 with
Info
Alpinestars Andes V3 Drystar Motorcycle Jacket Dar
From $445.00
or 4 payments of $111.25 with
Info
MotoDry Rallye 2 Motorcycle Textile Jacket Black/S
From $279.00
or 4 payments of $69.75 with
Info
RST Adventure X Pro CE Motorcycle Jacket Black
From $549.00
or 4 payments of $137.25 with
Info
RST Adventure X Pro CE Motorcycle Jacket Sand Brow
From $549.00
or 4 payments of $137.25 with
Info
Alpinestars Hyde XT Drystar XF Motorcycle Jacket S
From $539.00
or 4 payments of $134.75 with
Info
RST Axis Man WP Motorcycle Textile Jacket Black/Fl
From $185.00
or 4 payments of $46.25 with
Info
Alpinestars T SPS V2 WP Motorcycle Jacket Black Wh
From $309.00
or 4 payments of $77.25 with
Info
Alpinestars Andes Air V3 Motorcycle Jacket Blue/Bl
From $429.00
or 4 payments of $107.25 with
Info
MotoDry Hoodie Protective Kevlar lined Motorcycle
From $189.00
or 4 payments of $47.25 with
Info
Alpinestars Andes V4 Drystar Motorcycle Jacket Dar
From $469.00
or 4 payments of $117.25 with
Info
Motodry All Season Motorcycle Textile Jacket Black
From $279.00
or 4 payments of $69.75 with
Info
RST S-1 Waterproof Motorcycle Textile Jacket Black
From $259.00
or 4 payments of $64.75 with
Info
RST Adventure X Pro CE Motorcycle Jacket Sand Brow
From $549.00
or 4 payments of $137.25 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information