RST Hi Top WP Motorcycle Sneakers
RST Hi-Top WP Urban Motorcycle Sneakers
RST Hi-Top is the ultimate motorbike sneaker. Equipped with a waterproof lining to keep you dry in the wettest of conditions. Topped with ankle protection, and integrated toe box, including classic styling, the HiTop is a real multi-functioning boots for both summer and winter versions.
- This is the ultimate moto sneaker.
- A sneaker for when you are off the bike and a boot for when you are on the bike.
- Equipped with a waterproof lining to keep you dry in the wettest of conditions.
- Topped with ankle protection, and an integrated toe box, including classic styling, the HiTop is a real multi-functioning boot.
(RSTHITOP)
| SKU | RSTHITOP |
| Barcode # | HI TOP CE WP RIDE SHOE |
| Brand | RST |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000125000m3 |
| Type | Road Boots - RST |

Be The First To Review This Product!
Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
BGA Axle WP Motorcycle Sneakers Brown
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
BGA Exo Rider Kevlar Protective Motorcycle Shirt G
From $139.00
or 4 payments of $34.75 with
Info
BGA Highway kevlar Stretch Motorcycle Jeans Grey
From $169.00
or 4 payments of $42.25 with
Info
Falco Patrol WP Motorcycle Leather Boots Black
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
Alpinestars J6 WP Motorcycle Boots Black/White
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
More From This Category
Falco Fenix 3 Air Motorcycle Boot Black
From $199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Falco Gordon WP Motorcycle Leather Boots Black
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
Falco Aviator Waterproof Urban Motorcycle Boots Br
From $319.00
or 4 payments of $79.75 with
Info
Falco Kaspar Motorcycle Leather Boots Black
From $299.00
or 4 payments of $74.75 with
Info
RST Roadster II WP Motorcycle Leather Boots Brown
From $225.00
or 4 payments of $56.25 with
Info
Alpinestars Chrome Air Vented Motorcycle Shoes Bla
From $179.00
or 4 payments of $44.75 with
Info
Alpinestars Tech7S Youth MX Motorbike Boots Black
From $309.00
or 4 payments of $77.25 with
Info
Alpinestars Chrome WP Motorcycle Boots Black Gum
From $189.00
or 4 payments of $47.25 with
Info

