SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
This may be RST's entry-level touring boot but is still packed with features to keep your feet protected.
Made from a microfibre construction, the boot features a SinAqua waterproof membrane for dryness and breathability. Added to this are the integrated shin, ankle and heel protection. The boot also features an integrated reinforced toe box and is CE certified as standard.
ARMOUR
CONSTRUCTION
FEATURES & BENEFITS
(RSTAXIOMWPBOOTMEN)
| SKU | RSTAXIOMWPBOOTMEN |
| Barcode # | RST AXIOM WP TOURING BOOT MEN |
| Brand | RST |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.320m |
| Shipping Height | 0.110m |
| Shipping Length | 0.450m |
| Shipping Cubic | 0.000125000m3 |
| Type | Road Boots - RST |

Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
BGA Engineer Motorcycle Leather Boots Black
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
Falco Ranger 1 WP Motorcycle Boots Black
From $349.00
or 4 payments of $87.25 with
Info
BGA Velocity WP Motorcycle Jacket Black
From $189.00
or 4 payments of $47.25 with
Info
Johnny Reb Brutal Motorcycle Leather Boots Black
From $219.00
or 4 payments of $54.75 with
Info
Falco Kaspar Motorcycle Leather Boots Brown
From $299.00
or 4 payments of $74.75 with
Info
BGA Tasker Motorcycle Leather Gloves Black
From $59.00
or 4 payments of $14.75 with
Info
HUFS Leather Cruiser Gloves Satin Black
From $59.00
or 4 payments of $14.75 with
Info
Falco Ranger 2 Waterproof Motorcycle Boots Brown
From $379.00
or 4 payments of $94.75 with
Info
Falco Lennox 2 Urban Motorcycle Boots Army
From $269.00
or 4 payments of $67.25 with
Info
Falco Ranger 1 WP Motorcycle Boots Black
From $349.00
or 4 payments of $87.25 with
Info
Alpinestars Tech7S Youth MX Motorbike Boots Black
From $309.00
or 4 payments of $77.25 with
Info
Falco Harlem Urban Motorcycle Boots Black
From $229.00
or 4 payments of $57.25 with
Info
Falco Gordon WP Motorcycle Leather Boots Black
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
Alpinestars Corozal Adventure WP Motorcycle Boots
From $425.00
or 4 payments of $106.25 with
Info
RST Hi Top WP Motorcycle Sneakers Black / White
From $185.00
or 4 payments of $46.25 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information