SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
These sale super jeggings are super stretchy for great comfort on or off the bike.
For those women who like to have protection whilst looking and feeling good! Using an Aramid lining, these leggings offer serious protection, which includes great abrasion resistance and CE level 2 knee protectors plus additional hip protector pockets should you decide you need to upgrade.
These leggings can also be worn under normal clothing, giving you extra confidence on your ride.
Features:
(OXFORDJEGGINGSBLACK)
| SKU | OXFORDJEGGINGSBLACK |
| Barcode # | OXFORD SUPER JEGGINGS CE A LADIES PANT BLK |
| Brand | Oxford |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.001125000m3 |
| Type | Kevlar Jeans - Womens |
.jpg)
Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
BGA Womens Classic Kevlar Lined Motorcycle Jeans B
From $99.00
or 4 payments of $24.75 with
Info
BGA Climate Ladies Kevlar Lined Motorcycle Legging
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
BGA Storm Ladies Kevlar Stretch Motorcycle Jeans B
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
BGA Ladies Exo Rider Kevlar Lined Protective Motor
From $139.00
or 4 payments of $34.75 with
Info
BGA Hobart Ladies Motorcycle Leather Pants Black
From $189.00
or 4 payments of $47.25 with
Info
MotoDry ZXT-3 Eco Series Heavy Duty Tank Black 12L
$89.00
or 4 payments of $22.25 with
Info
Bull-it Skinny Fury V Ladies Motorcycle Jeggings B
From $229.00
or 4 payments of $57.25 with
Info
LS2 FF396 Thunderbolt Gloss White Helmet XS / Yout
$99.00
or 4 payments of $24.75 with
Info
Oxford Bradwell Ladies Motorcycle Textile Jacket O
Now from $100.00
or 4 payments of $25.00 with
Info
LS2 Arrow R Comet White Red Helmet XS / Youth XL C
$99.00
or 4 payments of $24.75 with
Info
BGA Sons of Anarchy Leather Motorcycle Vest Red Cl
From $119.00
or 4 payments of $29.75 with
Info
Nex Jet Fiberglass Open Face Helmet Matt Black
From $119.00
or 4 payments of $29.75 with
Info
BGA Mens Kevlar Motorcycle Jeans Blue
From $99.00
or 4 payments of $24.75 with
Info
BGA Drako Leather Motorcycle Vest Black/Orange
From $279.00
or 4 payments of $69.75 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information