SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Sport helmet with a modern design to enjoy both on city roads and highways. Its carbon fibre provides extraordinary lightness and resistance. Excellent dynamic flow-through ventilation. Wide anti-scratch visor prepared for the anti-fog system, Pinlock Max Vision, and drop-down sun visor for greater safety.
SPECIFICATIONS
SAFETY
VENTILATION
COMFORT
VISOR
INTERCOM COMPATIBILITY
(LS2FF8112CSVWRG)
| SKU | LS2FF8112CSVWRG |
| Barcode # | LS2 FF811 VECTOR II CARBON BLACK |
| Brand | LS2 |
| Shipping Weight | 2.5000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.027000000m3 |
| Type | Helmets - Road LS2 |

Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
BGA Stone Wash Kevlar Protective Motorcycle Jeans
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
BGA Blake Kevlar Protective Motorcycle Jeans Black
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
BGA Robin Kevlar Lined Motorcycle Cargo Pants Blac
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
RXT Stone Retro Motorcycle Helmet Gloss White
From $189.00
or 4 payments of $47.25 with
Info
KYT NZ Race Competition Full Face Helmet Red
From $599.00
or 4 payments of $149.75 with
Info
Biltwell Gringo SV ECE Retro Motorcycle Helmet Glo
From $449.00
or 4 payments of $112.25 with
Info
Airoh Connor ECE 2206 Matt Black Motorcycle Helmet
From $199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Airoh Spark 2 ECE06Zenith Yellow Motorcycle Helmet
From $369.00
or 4 payments of $92.25 with
Info
Origine Vega Classic Retro FG Motorcycle Helmet Vi
From $259.00
or 4 payments of $64.75 with
Info
Airoh GP800 Carbon Sports Motorcycle Helmet Metall
From $929.00
or 4 payments of $232.25 with
Info
Bell Lithium MIPS Motorcycle Helmet Gloss Black
From $329.00
or 4 payments of $82.25 with
Info
KYT NZ Race Carbon Competition Full Face Helmet Ye
From $599.00
or 4 payments of $149.75 with
Info
Biltwell Lane Splitter Motorcycle Helmet Matt Bla
From $399.00
or 4 payments of $99.75 with
Info
KYT R2R Full Face Motorcycle Helmet Gorilla Grey
From $279.00
or 4 payments of $69.75 with
Info
Bell Pro Star Motorcycle Helmet Matt Black
From $1,600.00
or 4 payments of $400.00 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information