SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Urban-touring helmet with a simple but elegant design to enjoy city streets and country roads.
Anti-scratch visor prepared for the anti-fog system, Pinlock Max Vision, and drop-down sun visor.
SPECIFICATIONS:
COMFORT
VISOR
SAFETY
VENTILATION
(FF808MATT)
| SKU | FF808MATT |
| Barcode # | LS2 FF808 STREAM II MATT BLACK |
| Brand | LS2 |
| Shipping Weight | 6.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.027000000m3 |
| Type | Helmets - Road LS2 |

Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
RXT A736 Evo Motorcycle Helmet Matte Black
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
Origine Strada Motorcycle Helmet Matt Black
From $129.00
or 4 payments of $32.25 with
Info
Alpinestars Faster V3 Motorcycle Boots Black
From $217.00
or 4 payments of $54.25 with
Info
RXT A736 Evo Internal Visor Motorcycle Helmet Grey
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
Cardo Spirit Single Pack Motorbike Bluetooth Commu
$185.00
or 4 payments of $46.25 with
Info
Airoh Spark Motorcycle Helmet with Internal Visor
From $339.00
or 4 payments of $84.75 with
Info
Alpinestars Stella Copper Ladies Motorcycle Textil
From $83.00
or 4 payments of $20.75 with
Info
RXT A736 Evo Internal Visor Motorcycle Helmet Flur
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
Suomy Track-1 E06 Reaction Red Helmet
From $509.00
or 4 payments of $127.25 with
Info
KYT R2R Concept Motorcycle Helmet Matt Black Yello
From $299.00
or 4 payments of $74.75 with
Info
Nolan N60-6 Sport Outset Motorcycle Helmet Flat Bl
From $345.00
or 4 payments of $86.25 with
Info
Airoh GP550 S Challenge Black Grey Matt Motorcycle
From $649.00
or 4 payments of $162.25 with
Info
Origine Vega Classic Retro FG Motorcycle Helmet Ma
From $259.00
or 4 payments of $64.75 with
Info
AGV K1 Dreamtime Motorcycle Helmet XSmall SALE
$189.00
or 4 payments of $47.25 with
Info
KYT TT Revo Bayliss Replica Motorcycle Helmet
From $189.00
or 4 payments of $47.25 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information