SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
The Falco Patrol 2 boots are designed for riders who value classic style, durability, and all-day comfort. Built for both urban and touring use, these boots offer premium craftsmanship, waterproofing, and reinforced protection to keep you secure and comfortable on every ride.
Combining functionality with a timeless design, they are perfect for both riding and everyday wear.
Key Features:
(Patrol2Brown)
| SKU | Patrol2Brown |
| Barcode # | FALCO BOOT PATROL 2 DARK BROWN |
| Brand | Falco Boots |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.004000000m3 |
| Type | Road Boots - Falco |

Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
BGA Climate Men Motorcycle Full Kevlar Leggings
From $199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Alpinestars J6 WP Motorcycle Boots Black/White
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
Falco Ranger 1 WP Motorcycle Boots Brown
From $349.00
or 4 payments of $87.25 with
Info
BGA The Rocker Leather Motorcycle Jacket Black/Oxb
From $319.00
or 4 payments of $79.75 with
Info
Alpinestars Fastback 2 Drystar WP Motorcycle Boots
From $265.00
or 4 payments of $66.25 with
Info
Falco Aviator Waterproof Urban Motorcycle Boots Br
From $329.00
or 4 payments of $82.25 with
Info
Alpinestars Primer Motorcycle Sneakers Black
Now from $219.00
or 4 payments of $54.75 with
Info
Eleveit Freeride WP Motorcycle Leather Boots Brown
From $99.00
or 4 payments of $24.75 with
Info
Alpinestars Fastback 2 Drystar WP Motorcycle Boots
From $265.00
or 4 payments of $66.25 with
Info
Alpinestars Corozal Adventure WP Motorcycle Boots
From $425.00
or 4 payments of $106.25 with
Info
BGA Axle WP Motorcycle Sneakers Black
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
RST Hi Top WP Motorcycle Sneakers Black / White
From $185.00
or 4 payments of $46.25 with
Info
RST Roadster 3 WP Motorcycle Leather Boots Black
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
Buse Paragon WP Motorcycle Touring Boots Black
Now from $99.00
or 4 payments of $24.75 with
Info
Falco Gordon WP Motorcycle Boots Brown
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information