SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Lane Splitter was the first Biltwell helmet engineered to meet Europe’s comprehensive motorcycle safety standards a decade ago.
Today, our feature-rich helmet for high-performance riders is ECE R22.06 certified to ensure high levels of rider safety and protection.
(06LANEMATT)
| SKU | 06LANEMATT |
| Barcode # | LANE SPLITTER 2206 MATT BLACK |
| Brand | Biltwell |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.350m |
| Shipping Cubic | 0.021000000m3 |
| Type | Helmets - Road Biltwell |

Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
BGA Engineer Motorcycle Leather Boots Black
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
BGA Highway kevlar Stretch Motorcycle Jeans Grey
From $169.00
or 4 payments of $42.25 with
Info
Biltwell Lane Splitter Motorcycle Helmet Matt Bla
From $399.00
or 4 payments of $99.75 with
Info
BGA Speed WP Motorcycle Cargo Pants Black
From $169.00
or 4 payments of $42.25 with
Info
BGA Cobar Nubuck Motorcycle Leather Jacket Black
From $349.00
or 4 payments of $87.25 with
Info
Johnny Reb Burke Open Face Helmet - Matte Black/Br
From $129.00
or 4 payments of $32.25 with
Info
Biltwell Lane Splitter Motorcycle Helmet Gloss Bla
From $399.00
or 4 payments of $99.75 with
Info
Kabuto Hikari Japanese Made Helmet with Internal V
Now from $100.00
or 4 payments of $25.00 with
Info
LS2 FF811 Vector II Full Carbon Motorbike Helmet
From $629.00
or 4 payments of $157.25 with
Info
Origine Vega Classic Retro FG Motorcycle Helmet Ma
From $259.00
or 4 payments of $64.75 with
Info
Suomy Track-1 E06 Reaction Red Helmet
From $509.00
or 4 payments of $127.25 with
Info
Nolan N60-6 Sport Outset Motorcycle Helmet Flat Bl
From $345.00
or 4 payments of $86.25 with
Info
Origine Vega Classic Retro FG Motorcycle Helmet Vi
From $259.00
or 4 payments of $64.75 with
Info
RXT Street 2 Motorbike Helmet Matt Black
From $109.00
or 4 payments of $27.25 with
Info
Suomy Track-1 E06 Full Face Helmet Grey Yellow
From $499.00
or 4 payments of $124.75 with
Info
Suomy Track-1 E06 Full Face Helmet Gunmetal Red
From $499.00
or 4 payments of $124.75 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information