SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Lane Splitter was the first Biltwell helmet engineered to meet Europe’s comprehensive motorcycle safety standards a decade ago.
Today, our feature-rich helmet for high-performance riders is ECE R22.06 certified to ensure high levels of rider safety and protection.
(06LANEWHITE)
| SKU | 06LANEWHITE |
| Barcode # | LANE SPLITTER 2206 GLOSS WHITE |
| Brand | Biltwell |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.350m |
| Shipping Cubic | 0.021000000m3 |
| Type | Helmets - Road Biltwell |

Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
BGA Chicane Motorcycle Vented Jacket Hi Viz
From $169.00
or 4 payments of $42.25 with
Info
BGA Robin Kevlar Lined Motorcycle Cargo Pants Blac
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
BGA Stork Kevlar Stretch Motorcycle Chinos Pants B
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
HUFS Leather Cruiser Gloves Charcoal Grey
From $30.00
or 4 payments of $7.50 with
Info
Bela Red Grey 2PC Adventure Suit Combo Value Sale
From $498.00
or 4 payments of $124.50 with
Info
Alpinestars Andes V3 Drystar Motorcycle Jacket Ice
From $445.00
or 4 payments of $111.25 with
Info
Alpinestars ST7 2L Goretex Motorcycle Jacket Black
From $1,069.00
or 4 payments of $267.25 with
Info
Bell Custom 500 Open Face Helmet Matt Black
From $209.00
or 4 payments of $52.25 with
Info
Biltwell Gringo S 2206 Vintage Style Motorcycle He
From $379.00
or 4 payments of $94.75 with
Info
Bell Lithium MIPS Motorcycle Helmet White
From $329.00
or 4 payments of $82.25 with
Info
Bell Lithium MIPS Motorcycle Helmet Dark Titanium
From $329.00
or 4 payments of $82.25 with
Info
Bell Lithium Shear Motorcycle Helmet Silver White
From $299.00
or 4 payments of $74.75 with
Info
Bell Lithium MIPS Motorcycle Helmet Podium Blk Red
From $369.00
or 4 payments of $92.25 with
Info
Biltwell Lane Splitter Motorcycle Helmet Factory B
From $399.00
or 4 payments of $99.75 with
Info
RXT Street 2 Motorbike Helmet Matt Carbon Black/Re
From $119.00
or 4 payments of $29.75 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information