SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
This new soft fitting perforated glove feels great on as well as having a classic design and vintage look.
These gloves are suited to mid season and summer riding , Spring and Summer.
With a small hard knuckle feature to help protect your hands incase of a fall.
Here are some classic gloves Five Stunt Evo 2 (Blue/Yellow), Five WFX-3 WP (Black), Alpinestars Bogota (Black), Alpinestars SMX Z (White/Red),Five WFX 1 Evo WP (Black).
Features:
(MELDANBLACK)
| SKU | MELDANBLACK |
| Barcode # | MELDAN LEATHER PERFORATED BLACK GLOVE |
| Brand | Bikers Gear Australia |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
| Type | Gloves |
.jpg)
Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
BGA Albany HD 3mm Motorcycle Club Vest Black
From $279.00
or 4 payments of $69.75 with
Info
BGA Vigor HD 3-4mm Leather Motorcycle Vest NZ Blac
From $189.00
or 4 payments of $47.25 with
Info
RXT A736 Evo Motorcycle Helmet Matte Black
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
BGA Oscar Short Summer Motorcycle Leather Gloves B
From $59.00
or 4 payments of $14.75 with
Info
BGA Castor Motorcycle Leather Gloves Black
From $59.00
or 4 payments of $14.75 with
Info
HUFS Leather Cruiser Gloves Vintage Brown
From $59.00
or 4 payments of $14.75 with
Info
BGA Rigger Motorcycle Leather Gloves Black
From $49.00
or 4 payments of $12.25 with
Info
BGA Hydra Inner Thermal Liner Motorcycle Gloves bl
From $19.00
or 4 payments of $4.75 with
Info
Alpinestars GP Tech V2 Motorcycle Gloves Black/Flu
From $459.00
or 4 payments of $114.75 with
Info
BGA Nelson Kevlar Motorcycle Leather Gloves Black
From $59.00
or 4 payments of $14.75 with
Info
RST Roadster 3 Motorbike Perforated Leather Gloves
From $50.00
or 4 payments of $12.50 with
Info
Five 5 TFX 1 Goretex WP Motorcycle Gloves Black/Gr
From $289.00
or 4 payments of $72.25 with
Info
Alpinestars SP-3 Sports Leather Motorcycle Gloves
From $129.00
or 4 payments of $32.25 with
Info
Alpinestars REEF 2 Summer Light Motorcycle Gloves
From $65.00
or 4 payments of $16.25 with
Info
Alpinestars Celer V3 Motorcycle Gloves Black
From $130.00
or 4 payments of $32.50 with
Info
Alpinestars Corozal V3 Drystar Motorcycle Gloves B
From $150.00
or 4 payments of $37.50 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information