SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
This all-new Brown Suede motorcycle vest is made from heavy-duty cowhide suede leather.
It is soft and smooth easy to be worn over a jacket.
The vest is plain all over except for the braiding so it is great for sewing on patches etc without the worry of upsetting the look of the vest.
And also available in a variety of colors braided Black, White, Red, Orange, Yellow.
(BROWNSUEDEVEST)
| SKU | BROWNSUEDEVEST |
| Barcode # | BROWN SUEDE BRAIDED CLIPS VEST |
| Brand | Bikers Gear Australia |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000125000m3 |
| Type | Leather Vests |

Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Eldorado Open Face Motorcycle Helmet Matt Black
From $109.00
or 4 payments of $27.25 with
Info
BGA Copper Men's Harley Premium Soft Leather Motor
From $139.00
or 4 payments of $34.75 with
Info
BGA Jaguar Denim Motorcycle Vest Black
From $69.00
or 4 payments of $17.25 with
Info
BGA Albany HD 3mm Motorcycle Club Vest Black
From $279.00
or 4 payments of $69.75 with
Info
BGA Copper Men's Harley Premium Soft Leather Motor
From $139.00
or 4 payments of $34.75 with
Info
BGA Revo Classic Lace Leather Motorcycle Vest Blac
From $89.00
or 4 payments of $22.25 with
Info
BGA Aero Leather Motorcycle Vest Black
From $129.00
or 4 payments of $32.25 with
Info
BGA Copper Men's Harley Premium Soft Leather Motor
From $139.00
or 4 payments of $34.75 with
Info
BGA Men's Rider Leather Motorcycle Vest Black
From $139.00
or 4 payments of $34.75 with
Info
BGA Copper Men's Harley Premium Soft Leather Motor
From $139.00
or 4 payments of $34.75 with
Info
BGA Aero Leather Motorcycle Vest Black/Yellow
From $129.00
or 4 payments of $32.25 with
Info
BGA Men's Rider Leather Motorcycle Vest White/Blac
From $139.00
or 4 payments of $34.75 with
Info
BGA Aero Leather Motorcycle Vest Black/Orange
From $129.00
or 4 payments of $32.25 with
Info
BGA Bruno Men's Biker Premium Leather Clip Motorcy
From $119.00
or 4 payments of $29.75 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information