SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Airoh Mathisse II Helmet
The Airoh Mathisse II impresses with its versatility: it changes its appearance with just one movement and adapts to any riding situation.
As a 2-in-1 helmet with P/J homologation, you can wear it open or closed. Four shell sizes made of Thermoplastic HRT, striking graphics and high-quality interior materials ensure optimum comfort.
The Airoh ASN system (Airoh Sliding Net) improves ventilation and wearing comfort - even on long rides or in extreme temperatures.
Thanks to the extra wide visor, the anti-fog position and the included Pinlock® 120 XLT anti-fog lens, you will always enjoy a clear view.
Features:
Specifications:
Compatibility:
Contents:
(mathissematt)
| SKU | mathissematt |
| Barcode # | AIROH MATHISSE FLIP HELMET |
| Brand | AIROH |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.027000000m3 |
| Type | Helmets - Road Airoh |

Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Alpinestars Andes V4 Drystar Motorcycle Textile Ja
From $475.00
or 4 payments of $118.75 with
Info
Airoh REV 19 Modular Flip Helmet Anthracite/Black
From $549.00
or 4 payments of $137.25 with
Info
RXT 918 Modular Motorcycle Flip Helmet Matt Black
From $189.00
or 4 payments of $47.25 with
Info
Airoh J110 Urban Cruiser Modular Motorcycle Helmet
From $399.00
or 4 payments of $99.75 with
Info
Airoh J110 Urban Cruiser Modular Motorcycle Helmet
From $399.00
or 4 payments of $99.75 with
Info
Bela Red Grey 2PC Adventure Suit Combo Value Sale
From $498.00
or 4 payments of $124.50 with
Info
Cardo Scala Rider Freecom 4X Single Motorcycle Int
$479.00
or 4 payments of $119.75 with
Info
RXT 726X Warrior 2 Fighter Motorcycle Helmet
From $189.00
or 4 payments of $47.25 with
Info
Lok-Up Accessories Multi Purpose Combination Lock
$27.00
or 4 payments of $6.75 with
Info
Airoh Specktre Modular Flip Motorcycle Helmet Whit
From $359.00
or 4 payments of $89.75 with
Info
RXT 909 Modular Flip Motorcycle Helmet Black/Fluro
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
Origine Logic Modular Flip Motorcycle Helmet Matt
From $199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Airoh Specktre Modular Flip Motorcycle Helmet Matt
From $289.00
or 4 payments of $72.25 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information