SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Endurance by name, endurance by nature.
This is a pant that you can wear all day in the saddle.
Made with MaxTex and Ballistic materials and paired with SinAqua waterproof and thermal lining, this jean is a perfect option for touring.
Equipped with multi ventilation points and waist and hem adjustment, rider comfort is at the forefront of the endurance textile jean.
(RSTENDURANCEPANT)
| SKU | RSTENDURANCEPANT |
| Barcode # | RST ENDURANCE CE WP PANT |
| Brand | RST |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000125000m3 |
| Type | Textile Pants |
.jpg)
Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
BGA Robin Kevlar Motorcycle Cargo Pants Camo Grey
From $149.00
or 4 payments of $37.25 with
Info
BGA Victor Kevlar Stretch Motorcycle Jeans Black
From $169.00
or 4 payments of $42.25 with
Info
BGA Lisa Ladies Motorcycle Leather Pants Black
From $189.00
or 4 payments of $47.25 with
Info
BGA Nowra Men Motorcycle Leather Touring Pants Bla
From $189.00
or 4 payments of $47.25 with
Info
BGA Chicane WP Motorcycle Textile Pants Black
From $159.00
or 4 payments of $39.75 with
Info
Bela Transformer Motorcycle Touring Jacket Grey/Bl
From $349.00
or 4 payments of $87.25 with
Info
BGA Element Leather Motorcycle Jacket Brown
From $349.00
or 4 payments of $87.25 with
Info
Motodry Advent-Tour Trekker Motorcycle Pant Black/
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
Alpinestars Andes V4 Drystar Adventure Pants Black
From $379.00
or 4 payments of $94.75 with
Info
RST S-1 CE SLeg WP Motorcycle Textile Pants Black
From $189.00
or 4 payments of $47.25 with
Info
RST Alpha 5 CE WP Motorcycle Textile Cargo Pants B
From $199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
RST Adventure X Pro CE Motorcycle Pants Black
From $369.00
or 4 payments of $92.25 with
Info
Bela Transformer Adventure Touring Motorcycle Pant
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
Alpinestars Andes V3 WP Motorcycle Touring Pants I
From $339.00
or 4 payments of $84.75 with
Info
Bela Transformer Adventure Touring Motorcycle Pant
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information