SADDLE BAG HARLEY STYLE 3 BUCKLE PLAIN
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
The Walton jacket is a tough, 100% leather riding jacket made from cow leather giving it a supple and lightweight feel. The yoke and the back of the arms are triple stitched for extra strength and with the subtle reflective patch on the back, this jacket has both style and substance. CE armour for elbows and shoulders complete a great value leather jacket.
Here are some Classic Jackets in different styles Bladon ( Black ), Roadster ( Brown ), Roadster ( Beige ), Rocker ( Black/White ).
(oxfordwalton)
| SKU | oxfordwalton |
| Barcode # | OXFORD WALTON LEATHER JACKET |
| Brand | Oxford |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.350m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.350m |
| Shipping Cubic | 0.012250000m3 |
| Type | Leather Jackets |

Help other Bikers Gear Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
BGA Sturgis Motorcycle Leather Jacket Black
From $299.00
or 4 payments of $74.75 with
Info
BGA The Rocker Leather Motorcycle Jacket Black/Oxb
From $299.00
or 4 payments of $74.75 with
Info
BGA Cobar Nubuck Motorcycle Leather Jacket Black
From $349.00
or 4 payments of $87.25 with
Info
BGA Hobart Men Motorcycle Leather Pant Black
From $199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
BGA Baron Diamond Soft Leather Motorcycle Jacket C
From $199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
BGA Roadster Classic Leather Motorcycle Jacket Bro
From $349.00
or 4 payments of $87.25 with
Info
RXT Stone Motorcycle Helmet Matt Patina Black
From $189.00
or 4 payments of $47.25 with
Info
Alpinestars Dusk Airflow Motorbike Leather Jacket
From $500.00
or 4 payments of $125.00 with
Info
BGA Trail Master Vintage Waxed Leather Motorcycle
From $299.00
or 4 payments of $74.75 with
Info
BGA Canvas Men Leather Motorcycle Jacket Black/Gra
From $249.00
or 4 payments of $62.25 with
Info
Motodry Mens Heated Motorcycle Textile Vest Black
From $179.00
or 4 payments of $44.75 with
Info
Alpinestars Faster V3 Air Leather Motorcycle Jacke
From $569.00
or 4 payments of $142.25 with
Info
Alpinestars GP Plus R V4 Rideknit Leather Motorcy
From $839.00
or 4 payments of $209.75 with
Info
Alpinestars Faster V3 Air Leather Motorcycle Jacke
From $569.00
or 4 payments of $142.25 with
Info
BGA Apex Kevlar Protective Motorcycle T-Shirt Grey
From $139.00
or 4 payments of $34.75 with
Info
Subscribe to the Bikers Gear Australia mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information